Rosa del Golfo

Vinařství Rosa del Golfo nalezneme v malé vesnici Alezio v regionu Puglia v jižní Itálii. Založení vinařství se datuje o 200 let zpátky kdy se zde na malé farmě začala pěstovat vinná réva a olivy. Později pro účely distribuce vín v severní části Itálie byla založena obchodní pobočka ve městě Albizzate nedaleko Milána. Vinařství se v 70. letech 20. století proslavilo svým růžovým vínem Rosa del Golfo a to až do takové míry, že bylo po něm v roce 1988 pojmenováno celé vinařství.

Vinohrady se nachází v mírné kopcovité krajině s vápenito-jílovitou půdou, která se místy prolíná s charakteristickou červenozemí bohatou na železo. Pěstují se zde převážně odrůdy typické a tradiční pro danou oblast jako např. Negroamaro, Primitivo a Malvasia. Vinařství spolupracuje s vinaři v blízkém okolí v režimu integrovaného zemědělství. Jejich společnou filozofií je výroba vysoce kvalitních a tradičních regionálních produktů.

 

rosa del golfo

 

1 položek celkem
Rosa del Golfo - Primitivo del Salento, Salento 2018 0,75l | E-shop s kvalitními a vyzkoušenými víny | Zkusvino.cz
469 Kč / ks

Parádní, lehce pitelný Primitivo se vším, co od Primitiva čekáte, sladké ovocné a likérové tóny s nádechem aromatického koření a čokolády, v chuti je plnější a nabízí vše co...

276

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem