Castell'In Villa

Doslova a do písmene přímo aristokratické vinařství Castell’in Villa ležící v malé vesnici Castelnuovo Berardenga. Nachází se přímo v ráji fanoušků odrůdy Sangiovese ve vinařské zóně Chianti Classico v regionu Toscana v centrální Itálii. V jeho čele, od založení v roce 1968, stojí Principessa Coralia Pignatelli della Leonessa (Principessa – princezna, proto ten aristokratický přívlastek).

Vinařství má rozlohou 298 ha, přičemž vinicím náleží 54 ha. Půda je zde převážně aluviální (naplavená půda) se specifickým drolivým slínem, kterou se místy prolíná půda vápencová s podílem jílu.

Vína jsou klasická, tradiční Chianti, která zrají ve velkých sudech “Botte“, až na pár velmi podstatných detailů. Coralia Pignatelli tvrdí, že
Chianti musí být 100 % Sangiovese a že Sangiovese potřebuje zrát. Proto všechna její vína, před uvedením na trh, zrají o rok déle, než je stanovené minimum. Jinými slovy, co je pro ostatní Chianti Classico Riserva, je pro Coralii Pignatelli “pouze“ Chianti Classico.
 
castell-in-villa-2-low-res
 
 
 
1 položek celkem
Castell'In Villa - Chianti Classico 2017 0,75l | E-shop s kvalitními a vyzkoušenými víny | Zkusvino.cz
Akce
870 Kč / ks

Neodolatelné Chianti rubínové barvy přímo ze srdce Toskánska, aroma červených a černých bobulovin s tóny bylin a lehké zemitosti, dotek dřeva a vanilky, v chuti plné, šťavnaté...

267

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem