Pierre Paillard

Rodinné vinařství Pierre Paillard nalezneme ve vesnici Bouzy ve vinařské oblasti Champagne v severovýchodní části Francie. Rodina Paillard zde pečuje o své vinice již od roku 1768 a dnes bratři Antoine a Quentin představují již osmou generaci této slavné vinařské rodiny.

Celkem 11 ha vinic - a všechny Grand Cru - je osázeno pouze odrůdami Chardonnay a Pinot Noir. Vinice jsou vedeny v organickém režimu hospodářství bez použití jakýchkoliv chemických přípravků. Vinné keře jsou z tzv. „selection massale“, nejde tedy o žádné geneticky upravené klony. Půdní profil je zde velmi rozmanitý. Dominují charakteristické křídové půdy, ale objevují se i půdy vápenito-jílovité se slínem.

Trochu netradičně v porovnání s ostatními mají bratři Paillardovi k dispozici velkou výsadbu odrůdy Chardonnay. Zasloužil se o to jejich děda, který tuto odrůdu ve svých vínech upřednostňoval.
 
paillard logo
 
 
1 položek celkem
Pierre Paillard - Les Parcelles Bouzy Grand Cru 0,75l | E-shop s kvalitními a vyzkoušenými víny | Zkusvino.cz
Tip
ZDARMAZDARMA
1 299 Kč / ks

Úžasná Champagne nejvyšší řady Grand Cru jemné zlatavé barvy s růžovým odleskem, čerstvá svěží vůně citrusů, zralých jablek a třešní, jemné tóny pečeného sladkého pečiva a...

344

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem