Fattoria di Grignano

Vinařství Fattoria di Grignano nalezneme v malém městě Pontassieve východně od Florencie ve vinařské zóně Chianti Rufina v regionu Toscana v centrální Itálii. Historie residence, kde se dnes vinařství nachází, sahá až do doby bronzové, kdy zde stála římská pevnost. Později byl na jejích základech postaven středověký hrad a na jeho troskách dnes stojí vila Grignano.

Půdy jsou zde převážné vápenité s přítomností slínu a jílu. Vinice se nachází ve výšce 400 m n.m. a teplotní rozdíly mezi dnem a nocí jsou značné. Okolní krajina je typicky toskánská – kopce, vinice, olivy a cypřiše.

Fattoria di Grignano má k dispozici 600 ha pozemků, přičemž pouhých 50 ha tvoří vinice. Ostatní pozemky slouží k pěstování oliv nebo jako orná půda a lesy. Vinařství je certifikováno jako organické a klade důraz na vysokou kvalitu všech svých produktů v souladu s místními tradicemigrignano 2

1 položek celkem
Fattoria di Grignano - Chianti Rufina DOCG 2016 0,75l | E-shop s kvalitními a vyzkoušenými víny | Zkusvino.cz
325 Kč / ks

Skvěle pitelné Chianti rubínové barvy, v aroma i chuti nalezneme tóny červených a černých bobulovin a koření s nádechem dřeva, v chuti středně plné, nabité ovocem,...

270

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení